Viction (VIC) coin nedir? Tomochain’dan Viction dönüşümü

Estimated read time 3 min read

Viction, son bir kaç yıldır bir blok zincir olarak işlev gören TomoChain’in yeni adıdır.

Viction, son bir kaç yıldır bir blok zincir olarak işlev gören TomoChain’in yeni adıdır. Blockchain dünyasında dalgalanmalara neden olan dış etkenlere rağmen dönüşüm kararı dikkatle düşünülmüş ve çalışmalar yapılmış. Bu değişiklik sadece kendileri için gerekli değil, aynı zamanda insanlık ve Web3 topluluğu üzerinde daha anlamlı bir etki yaratma konusundaki derin arzularından da kaynaklanıyor.

Blockchain pazarının henüz emekleme aşamasında olduğu 2017 yılında hatırlanan TomoChain, blockchain ağlarında ölçeklenebilirlik ve güvenlik konusundaki acil zorlukların üstesinden gelmek için iddialı bir yolculuğa çıktı. Milyonlarca kullanıcıya hizmet verebilecek sürdürülebilir bir blockchain’in temellerini atarak yolculuğa başlayan Tomochain ve topluluğun desteği ile yoluna devam etti.

O zamanlar ana hedefleri, merkezi olmayan uygulamalar için yalnızca teknolojiye olan tutkumuzla yönlendirilen verimli bir blockchain platformu yaratmaktı. Ancak, beş yıllık teknoloji yolculuğunun sonunda, kitlesel benimsenmenin beklenenden daha zor olabileceğini hemen fark ettiler. Devam eden yolculuk sırasında önemli bir şeyin eksik olduğu hissinden kurtulamak için marka dönüşümüne yöneldiler.

Viction (VIC) coin nedir? Tomochain'dan Viction  dönüşümü

Viction projesi yetkilerinin yaptığı açıklamaya göre “İlgi çekici bir modelin farkına varmaya başladık. Milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek çok sayıda altyapı seçeneği olmasına rağmen, kullanıcıların önemli bir kısmı hala Web3’ü benimsemenin önemini kavrayamıyor. Dolayısıyla yenilikçi ürünlerle ve genişleyen altyapıyla ilerlemeye devam ederken kendimizi sürekli düşünürken buluyoruz: Sırada ne var? Blockchain teknolojisinin ilerlemesini gerçekten yönlendiren şey nedir? Bu yeni keşfedilen netlik, dünyada anlamlı bir fark yaratmaya çalışırken bizi farklı, daha etkili bir şeye girişmeye yöneltti.” dedi.

Devamında ise; “Odak noktamızı yeniden yönlendirmeyi ve kendimizi teknolojik gelişmeye gerçek anlam katmak amacıyla insan potansiyelini ortaya çıkaracak bir platform olarak konumlandırmayı seçtik. Bu yeni yönelimle birlikte tamamen yeni bir marka adı seçtik, canlandırıcı bir görsel kimlik ortaya koyduk, kodu değiştirme planları yaptık ve her şeyden önce bize ilham veren ve ileriye giden yolda yol gösteren yeni bir vizyon, misyon ve temel değerler geliştirdik. Bu geçişin bir parçası olarak resmi olarak viction.xyz’ye geçtik ve önümüzdeki 6 ila 12 ay içinde kademeli bir genel dönüşüm bekliyoruz.” açıklayarak değişim rüzgarını başlatmış olduklarını belirttiler.