EigenLayer nedir? EigenLayer Stake işlemleri

Estimated read time 2 min read

EigenLayer protokolü, Ethereum ekosisteminin yeni bir keşfidir. ETH taahhüt edenlerin ETH’yi yeniden taahhüt etmelerini sağlar.

EigenLayer, restake kavramını tanıtan, Ethereum düğümlerinin taahhüt edilen ETH veya LSD tokenlerini güvenlik ve güven gerektiren diğer protokollere veya hizmetlere yeniden taahhüt etmelerine olanak tanıyan ve böylece çifte fayda elde eden, Ethereum’a dayalı bir aracı protokoldür.

Yerel olarak ETH stake eden veya Likidite Staking Tokenları (LST) kullanan kullanıcılar, ETH veya LST’lerini yeniden stake etmek ve ek ödüller kazanmak için kriptoekonomik güvenliği ağdaki diğer uygulamalara genişletmek için EigenLayer akıllı sözleşmesine katılabilir.

EigenLayer ile Ethereum stake edenler, stake ettikleri ETH’leri yeniden stake ederek ödüller kazanabilirler.

EigenLayer protokolü, Ethereum ekosisteminin yeni bir keşfidir. Birincisi, ETH taahhüt edenlerin ETH’yi yeniden taahhüt etmelerine izin vererek diğer protokoller için bir güvenlik ve güven katmanı sağlamak; ikincisi, ETH ekosistemindeki yeni yazılım modüllerinin güvenliği ve verimliliği artırmak için taahhüt verenleri doğrulama düğümleri olarak kullanmasını sağlamaktır.

EigenLayer, fikir birliği protokolleri, veri kullanılabilirliği katmanları, sanal makineler, koruyucu ağlar, oracle ağları, zincirler arası köprüler, eşik şifreleme şemaları ve güvenilir yürütme ortamları gibi çeşitli modülleri destekler.

Ethereum’un güncellemesi şu anda sağlam bir zincir dışı demokratik yönetim yöntemi aracılığıyla yavaş yavaş ilerlemektedir. EigenLayer, inovasyonun Ethereum’un güvenilir katmanı üzerinde hızlı bir şekilde konuşlandırılmasına izin verebilir, Ethereum ana ağının bir test ağı gibi inovasyonu için test ve deneyim sağlayarak Ethereum’un hızlı inovasyon ve demokratik yönetişim arasındaki ödünleşiminden kaçınabilir.