Spell coin nedir? Spell coin yorum ve geleceği

Estimated read time 1 min read

Spell coin (SPELL) platrofm tarafından sağlanan bir ödül tokeni.

Spell coin (SPELL token) bir ödül tokeni. ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin olan Magic Internet Money (MIM) kredileri için, teminat olarak faiz getiren token (ibTKN) kullanan kredi platformu abracadabra.money bünyesinde çalışıyor.

Abracadabra, katılımcıların kullanmak istedikleri teminata göre risk toleranslarını ayarlamalarına olanak tanıyan, izole kredi piyasaları meydana getirmek için SushiSwap (SUSHI) tarafından kullanılan Kashi Kredi Teknolojisini tercih ediyor.

Kullanıcılar teminat yatırabilir ve bunun karşılığında MIM ödünç alabilir. Abracadabra ayrıca, kullanıcılara yield farming fırsatı da sunuyor. Likidite sağlayıcı (LP) tokenlerini stake edip SPELL üretmek için kullanabiliyorlar.

Bu özellik, belirli kripto para çiftleri için daha fazla likidite oluşmasını sağlıyor. Şu anda Ether (ETH) ile Spell Token (SPELL) ve Magic Internet Money (MIM) ile LP 3pool Curve (3CRV) çiftleri için geçerli.

Ayrıca kullanıcılar, faiz getirili teminatlarından ödünç alınan MIM tokenleri kullanarak kaldıraçlı yatırım pozisyonları açabiliyor.