USTC Coin Nedir? Terra stable coin değeri nereye gider?

Estimated read time 2 min read

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir.

USTC Coin, değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni para olarak ortaya çıkmıştı. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi diğer stablecoin liderlerinin karşılaştığı ciddi ölçeklenebilirlik sorunlarının ortasında DeFi için ölçeklenebilir bir çözüm sunmak için oluşturuldu. Böylece TerraUSD, kullanıcılara daha yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik, faiz oranı doğruluğu ve zincirler arası kullanım vaat ediyor.

TerraUSD, onu öne çıkan bir stablecoin rakibi haline getiren çeşitli avantajlar sunuyor. USTC, kullandığı DeFi protokollerinin gereksinimlerini ölçeklenebilirliği kaybetmeden karşılıyor. USTC, TerraUSD’yi bir ödeme yöntemi olarak entegre ederek kripto cüzdanlarına kolayca eklenebilir. TerraUSD’nin gücünü gösterdiği bir diğer alan ise DApp’ler. Örneğin, takas edilebilir sentetik varlıklar basan ve gerçek hayattaki varlık fiyatlarını takip eden platformlar, fiyatlandırma ölçütü olarak USTC’yi kullanıyor.

TerraUSD (USTC) Eylül 2020’de (Bittrex Global ile işbirliği içinde) piyasaya sürüldü ve o zamandan beri en ölçeklenebilir stabilcoin olarak ün kazandı. USTC, Terra’nın stabil olmayan kripto parası LUNA ile birlikte veya bağımsız bir token olarak kullanılabilir.