Reddit, Moons arzını azaltmaya karar verdi ve token 2.5 kat arttı

Estimated read time 2 min read

Reddit yöneticileri, bu ayın sonuna kadar Moons sözleşmesi üzerindeki kontrolden tamamen vazgeçecek ve reddit/CryptoCurrency topluluk tokeninin “tamamen merkezi olmayan” hale gelmesiyle birlikte toplam arzın %30’undan fazlasını yakacak.

Topluluk moderatörleri, dün geç saatlerde yapılan bir güncellemeyle feragat işlemini doğrulayarak sözleşmeyi değişmez hale getirdi ve yeni Moons tokenlarının oluşturulamayacağını garanti altına aldı. Bu, Reddit yöneticilerinin sözleşmeyi kimsenin kontrol edemeyeceği şekilde bir yazma adresine göndereceği anlamına gelir.

Gönderiye göre Reddit yöneticileri ayrıca kendi kontrolleri altındaki “Topluluk Tankında” tutulan tokenlerin yaklaşık %34’ünü yakarak toplam arzı yaklaşık 126 milyondan 83 milyona düşürecek. Topluluk moderatörleri, tüm borsa listelemelerinin bozulmadan kalacağını ve tokenin borsalar ve cüzdanlar tarafından alınıp satılmaya devam edeceğini ekledi.

Moderatör ekibi, potansiyel olarak topluluk katkılarına, bahşişlere ve yarışma katılımına dayalı olarak, kalan tokenları topluluk cüzdanında dağıtmanın bir yolu da dahil olmak üzere, ilerleyen aylar için bir plan geliştirmek üzere toplulukla birlikte çalışacağını söyledi. Ayrıca kullanıcı deneyimini ve faydasını iyileştirmek için teknolojik iyileştirmeler üzerinde çalışıyorlar.

Moons, Reddit’in geçen ay sona ereceğini duyurduğu Topluluk Puanları programına bağlı bir ödül tokenidir. 2020’de tanıtılan program, kullanıcıları platformdaki yorum veya gönderilerden önemli oranda olumlu oy alma gibi etkinlikleri nedeniyle ödüllendiriyordu. Kazanılan puanlar, Reddit’in kripto cüzdanı Reddit Vault’ta saklanan ve emojiler veya rozetler gibi avantajlara harcanabilen Ethereum uyumlu ERC-20 tokenleriydi. Ancak ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek ve işlem maliyetlerini azaltmak için hizmet, Ağustos 2022’de Ethereum’dan Layer-2 Arbitrum Nova’ya taşındı .

Moons tokenı %240 arttı
CoinGecko verilerine göre, konsolidasyon öncesi güncellemenin ardından moons tokenlarının fiyatı %240 artışla 0,05 dolardan 0,17 dolara yükseldi. Moons şu anda 0,14 dolardan işlem görüyor.