Blockchain.com, E Serisi fonlamada 110 milyon USD topladı

Estimated read time 2 min read

Kripto borsası Blockchain.com, İngiltere merkezli bir yatırım yönetimi şirketi Kingsway Capital aracılığıyla E Serisi finansmanında 110 milyon dolarlık bir artış sağladı.

Blockchain.com şirketinden yapılan açıklamaya göre, İngiltere merkezli bir yatırım yönetimi şirketi olan Kingsway Capital, yeni finansman turuna öncülük etti . Ek katılımcılar arasında Baillie Gifford, Lakestar, Lightspeed Venture Partners, Coinbase Ventures ve diğerleri yer alıyor.

Bloomberg’in konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberine göre , Blockchain.com‘un değerlemesi 14 milyar doların “yarısından az” seviyesinde bulunuyor . Firma, D Serisi finansman turunda toplanan açıklanmayan bir miktarın ardından Mart 2022’de 14 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı.

Kingsway Capital’in kurucusu ve CEO’su Manny Stotz ve Lakestar’ın ortağı Nicolas Brand, turun ardından Blockchain.com’un yatırımcı kuruluna katıldı.

Blockchain.com Şirketi

Blockchain.com, 2011 yılından beri kripto para işlemlerini gerçekleştiren bir platformdur. Milyonlarca insanın güveniyle, kripto para birimlerinin toplam değeri 1 trilyon doları aşmıştır. Blockchain.com, kullanıcılarına kripto para birimlerini satın alma, satma ve ticaret yapma imkanı sunar. Ayrıca, kullanıcılar kredi kartı, banka kartı veya banka hesapları aracılığıyla Bitcoin satın alabilirler. Blockchain.com ayrıca, kripto para bazlı şirket ve kurumsal müşterilere ihtiyaçlarına uygun kredi, işlem ve emanet çözümleri sunan Kurumsal Pazarlar adlı bir hizmet de sunmaktadır