Poloniex’te 114 Milyon Dolarlık Cüzdan Soygunu

Estimated read time 2 min read

Kripto para platformu Poloniex’te 10 Kasım 2023 Cuma günü meydana gelen ihlal, onchain analistlerinin belirttiği gibi 114 milyon dolarlık şüpheli bir kaybı içeriyordu. Gerçek zamanlı blockchain güvenlik uyarıları sağlayan bir ekip olan Cyvers, bir uyarı yayınladı : “Kırmızı Kod: Hey Poloniex ve Poloniex Desteği, bizimle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçseniz iyi olur” diye uyardılar.

Etkinliğe yanıt olarak Poloniex, sosyal medya platformu X’te cüzdan sistemini geçici olarak devre dışı bıraktığını duyurdu . Poloniex, “Cüzdanımız bakım nedeniyle devre dışı bırakıldı” dedi. “Cüzdan yeniden etkinleştirildiğinde bu konuyu güncelleyeceğiz.”

Tahmini kayıplar şu anda 114 milyon dolar seviyesinde olsa da, önemli sayıda sıcak cüzdan üzerindeki etki, toplamın daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Justin Sun, kripto topluluğunu sosyal medya platformu X aracılığıyla ihlal hakkında bilgilendirdi ve onlara Poloniex’in durumu düzeltme taahhüdü konusunda güvence verdi.

Sun, “Şu anda hack olayını araştırıyoruz” diye yazdı . “Poloniex sağlıklı bir mali pozisyona sahip ve etkilenen fonların tamamını geri ödeyecek. Ayrıca, bu fonların geri kazanılmasını kolaylaştırmak için diğer borsalarla işbirliği fırsatlarını da araştırıyoruz.”

Sun ayrıca bir ödül yaratıldığını da sözlerine ekledi:
“Poloniex hackerına %5 oranında beyaz şapka ödülü sunuyoruz. Lütfen parayı aşağıdaki ETH / TRX / BTC cüzdanlarına iade edin. Kanuni yaptırımlara başvurmadan önce bu teklifi değerlendirmeniz için size 7 gün süre vereceğiz.”