Circle, USDC ve EURC stablecoin’leri için yeni bir versiyon yayınladı

Estimated read time 2 min read

Circle, USDC ve EURC stabilcoinleri için v2.2 yükseltmelerini yayınladı. Yeni özellikler arasında azaltılmış gas maliyetleri, hesap soyutlama için daha iyi destek ve EVM blok zincirlerindeki işlemler için artırılmış güvenlik yer alıyor.

Circle firmasından yapılan açıklamaya göre, iki stablecoin’in yeni özellikleri arasında gas maliyetlerinin azaltılması, hesap soyutlama için daha iyi bir destek ve EVM blok zincirlerindeki işlemler için artırılmış güvenlik yer alıyor. Firma, Circle’ın USDC’ye yönelik yükseltmeleri en son 2021 başlarında yaptığını da belirtti.

“USDC ve EURC akıllı sözleşmelerinde altı yeni değişiklik olacak ve bunlar, desteklenen her EVM blok zinciri için tek bir v2.2 yükseltmesi aracılığıyla uygulanacak. Yükseltme tamamen geriye dönük olarak uyumludur ve mevcut entegrasyonlarda herhangi bir yıkıcı değişiklik getirmez. Circle, sürümde şunları yazdı: “Geliştiricilerin veya kullanıcıların herhangi bir eylemde bulunmasını gerektirmez.

Yol haritasını yükseltme işlemi
Diğer güncellemeler arasında akıllı sözleşme cüzdanlarından imza doğrulamalarının etkinleştirilmesi, blok listelerinin kontrol edilmesinde iyileştirmeler, çatallara karşı daha iyi dayanıklılık, fon taşımayan işlevlerden blok listesi kontrolünün kaldırılması, son tarih maksimum tutara ayarlandığında zaman damgası kontrolünün atlanması ve tek seferlik yeniden adlandırma yer alıyor. Firma, EUROC’tan EURC sembolü için de sözlerine ekledi.

Circle, v2.2 yükseltmelerini 9 Kasım’da yayınlamaya başlayacak ve güncellemeleri “önümüzdeki birkaç ay içinde” tamamlamayı planlıyor.