Near Foundation, Eigen Labs ile ortaklık kuruyor

Estimated read time 2 min read

Near protokolünü oluşturan kuruluş Near Foundation, restaking protokolü Eigen Layer’ı geliştiren girişim olan Eigen Labs ile ortaklık kurdu.

Yapılan açıklamaya göre Near ve Eigen işbirliği, Ethereum rollup’ları için daha ucuz işlemler oluşturmayı amaçlıyor. Düşük gecikmeli çapraz rollup iletişimi kullanıldığında işlemler üç ila dört saniye içinde gerçekleşecektir. Ek olarak, Katman 2’ler arasındaki likidite parçalanması da azaltılacaktır.

“Eigen Layer için bu işbirliği, çapraz rollup işlemleri için hızlı ödeme sağlayacak ve Ethereum ekosistemi ve ötesinde yeniden değerlendirmenin benimsenmesini gösterecek. Near için işbirliği aynı zamanda Near-Ethereum Rainbow Bridge’in aktif olarak doğrulanmış bir hizmete geçişini de kapsayacak. Bu, Near ve Ethereum arasında daha iyi bir köprü oluşturma deneyimi yaratacak. İşlemler, daha güçlü güvenlik garantileri ve merkezi olmayan yönetimle daha hızlı bir şekilde kesinliğe ulaşacak,” dedi Near Foundation.

Eigen Labs

“NEAR Vakfı, ETH rollup’ları için hızlı bir sonlandırma katmanı sunmak amacıyla Eigen Labs gibi mükemmel bir ekiple ortaklık yapmaktan gurur duyuyor. Hızlı sonuç katmanı, her zaman temel hedef olan Açık Web’i daha kullanışlı hale getirirken NEAR teknolojisinin güçlü yönlerini sergiliyor. NEAR için,” Near protokolünün kurucu ortağı Illia Polosukhin dedi. “Aynı zamanda Ethereum rollup’ları için likiditenin birleştirilmesine yardımcı olacak ve sonuç olarak tüm Web3‘ü daha birlikte çalışabilir hale getirecek.”

Eigen Layer, kullanıcıların ETH’yi yeniden almasına ve yeni bir blockchain gerektirmeden konsensüs katmanını düzeltmesine olanak tanıyor. Eigen Labs, bir ay önce bunu yapma niyetini açıkladıktan sonra A Serisi fonda 50 milyon dolar topladı.