ORDI Coin (Ordinals) Nedir? BRC-20 token’lar Nasıl Çalışır?

Estimated read time 3 min read

ORDI Coin yani Ordinals kripto sektöründe yeni bir heyecan yarattı

Yeni ama gelecek vaat eden bir oyuncu olan Ordinals’ın (ORDI Coin) dünyaca ünlü borsa DigiFinex’e muhteşem bir giriş yapmasıyla kripto para birimi arenası bir başka heyecan verici ana daha tanık oldu. BRC-20 konsept paralarının etrafındaki yükselen fiyat ve ilgi, kripto pazarının dinamik ve sürekli gelişen doğasının bir kanıtıdır.

ORDI Coin, Binance’te Çarpıcı Bir Başlangıç ​​Yaptı

Devasa kripto para borsası Binance, 7 kasımda Ordinals (ORDI) işlem çiftlerini resmi olarak tanıttı ve kripto topluluğunu heyecanlandırmıştı. DigiFinex ise yaklaşık 7 ay öncesinde ORDI kervanına katılmış olması dikkat çekici. ORDI işlem çiftleri ile yatırımcılara o anın en sıcak trendiyle etkileşime geçmenin kapılarını açmıştı.

Fiyat Artışı ve Volatilite

Ardından ORDI’nin fiyatı çok hızlı bir şekilde artış yaşamaya başlar ve bir saat içinde neredeyse %50 artarak etkileyici bir giriş yapmış olur. Bu yükseliş eğilimi Binance’in lansmanından sonra da devam eder ve ORDI seven boğalar tarafından daha fazla kazanç beklenmektedir. Nitekim de günümüze geldiğimizde ne kadar sevildiği de açıktır.

BRC-20 Konsept Coinlerinin Yükselişi

ORDI’nin Binance listelenmesi ve fiyat artışının tetiklediği dalgalanma etkisi ile diğer BRC-20 konseptli kripto paralara da artış olarak etki eder. ORDI’nin Binance borsası üzerinden listelendiği ilk zamanlar CoinCarp’a göre, BRC-20 token hacimlerinde dikkate değer fiyat hareketleri görülür.

ORDI Coin Nasıl Çalışır

Yazılım mühendisi Casey Rodarmor tarafından Bitcoin ana ağında hayata geçirilen Ordinals protokolü, 21 Ocak’ta ilk kez sahneye çıktı. Bu protokol, Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi’ye, madencilik ve transfer sırasına göre ustaca benzersiz bir numara atar.

Bu çığır açan sistem, kullanıcıların JPEG’ler, PDF’ler, videolar ve ses dosyaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ek veriler ekleyerek bireysel Satoshi’leri farklı NFT’lere dönüştürmesine olanak tanır ve böylece Bitcoin blok zincirinde yeni bir olasılıklar alanının kilidini açar.

Sonuçta,

Kripto sektörü, Ordinals gibi yenilikçi protokollerle genişlemeye devam ederken, pazarın tepkisi açık: Bu tür gelişmelere duyulan heyecan ve katılım tüm zamanların en yüksek seviyesinde. ORDI artışı yalnızca bir fiyat artışı değil; pazarın yeni sınırları benimseme potansiyelini ve hazırlığını sembolize eder.

BRC-20 tokenleri ivme kazandıkça ve Ordinaller NFT ekosisteminde kendine bir yer edinirken, bu gelişen alanı yakından takip etmek faydalıdır.