MUBI Coin (MultiBit) Nedir ve Nasıl Çalışır?

Estimated read time 3 min read

Multibit (MUBI Coin) Nedir?

MultiBit (MUBI Coin), kullanıcıların Bitcoin blok zinciri ile diğer Ethereum Sanal Makine (EVM) ağları arasında tokenleri sorunsuz bir şekilde taşımasına olanak tanıyan bir BRC-20 token köprü platformudur.

MultiBit, BRC20 ve ERC20 tokenleri arasında ağlar arası kolay aktarımlar için tasarlanmış ilk çift taraflı köprüdür. MultiBit, bu tokenlar için eşsiz likiditeyi teşvik ederek zincirler arası birlikte çalışabilirliği artırır. BRC ve ERC tokenleri için artan likidite ve erişilebilirliği güvenli ve kullanıcı dostu bir şekilde teşvik etmek için yola çıkan bir projedir.

MUBI’nin temel tekniklerinden bahsedecek olursak, token son zamanlarda BRC-20 token hype ile birlikte değer kazandı. Token, kasım ayında piyasaya sürüldü.

Bitcoin ekosistemi NFT’leri için MultiBit aracılığıyla köprülemeyi destekleyen çözüm de yakında hayata geçecek. Bu, tokenin satın alınmasını daha da uygun hale getirecektir.

Multibit (MUBI Coin) Nasıl Çalışır?

MultiBit, Bitcoin’in BRC20 ve EVM ağları arasındaki token aktarım sürecini kolaylaştırır. Kullanıcıların BRC20 tokenlarını özel bir BRC20 adresine aktarmasıyla başlar. Onaylandıktan sonra bu tokenler EVM ağında basılmak üzere hazırlanır. Ancak MultiBit’in benzersizliği, EVM ağlarından Bitcoin’e eşit derecede kusursuz aktarımlar sağlayan çift taraflı köprü özelliğinde yatmaktadır. MultiBit ile Bitcoin ve EVM ağları arasındaki zincirler arası transferler için tokenlerin köprülenmesi ve basılması zahmetsiz bir süreçtir.

MultiBit’in Ordinals Otomatik Piyasa Yapıcısı (OAMM), Ordinals ($ORDI) tokenlarının ticareti için özel olarak tasarlanmış merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. Likidite sağlamak, kesintisiz token takaslarını mümkün kılmak ve $ORDI ve diğer eşleştirilmiş tokenler için verimli fiyat keşfini kolaylaştırmak için otomatik piyasa oluşturma ilkelerinden yararlanır.

MultiBit, BRC topluluğunun likidite sağlayarak veya tercih edilen tokenleri seçilen havuzlarda stake ederek ek $ORDI tokenları kazanması için heyecan verici bir fırsat olan Farming Ordinals’ı ($ORDI) sunuyor. Farming süreci, katılımcıların katkılarından dolayı ödüllendirilirken aynı zamanda $ORDI ekosisteminin likiditesine katkıda bulunmalarına olanak tanır.

MultiBit MUBI Coin nasıl çalışır?

BBRC20 tokenlarından ORDI Coin bu yarışa öncülük etmektedir. ORDI Coin nedir? Bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.