OKX NFT pazar hacmi, Bitcoin Ordinals çılgınlığı ile Blur ve OpenSea’yi geride bıraktı

Estimated read time 2 min read

OKX’in NFT işlem hacminin son 24 saatte 50 milyon doların üzerinde olduğunu gösterdi. Bu rakam Blur’un 13,21 milyon ve OpenSea’nin 3,25 milyon dolarıydı.

NFT meraklılarının Bitcoin Ordinals NFT‘leriyle alım satım yapmaya devam etmesi nedeniyle, OKX’in değiştirilemez token alım satım platformu, günlük işlem hacminde Blur ve OpenSea‘yi geride bıraktı.

OKX NFT Marketplace, saat 14:00 itibarıyla 24 saatlik işlem hacmi olarak 50,33 milyon $ kaydetti. DappRadar’ın verilerine göre, günlük işlem hacmi bakımından en büyük NFT pazarı haline geliyor. Blur, 13,21 milyon dolarlık günlük işlem hacmiyle ikinci sırada yer alırken onu Magic Eden 7,63 milyon dolar, UniSat 3,82 milyon dolar ve OpenSea 3,25 milyon dolar izledi.

ContentFi Labs’ın baş işletme sorumlusu Nick Ruck: “OKX, BTC Ordinals NFT’lerinin ticaretini mümkün kıldıktan sonra bir numaralı NFT pazarı haline geldi.” “Blur ve OpenSea, bu Bitcoin tabanlı NFT’lerin alım satımına henüz izin vermedi, dolayısıyla Ordinallere olan büyük talep nedeniyle hacim açısından geride kalmaya başladılar.”

CryptSlam’e göre, OKX platformunun yükselişi, Bitcoin ağındaki NFT işlem hacminin önceki haftadaki 121,28 milyon dolardan 10 Aralık – 17 Aralık haftasında 305,44 milyon dolara çıkmasıyla gerçekleşti veriler. Aynı hafta Ethereum’daki NFT işlem hacmi 93,45 milyon dolara ulaşırken Solana 90,74 milyon dolara ulaştı.