MicroStrategy, ekim ayında da Bitcoin satın aldı

Estimated read time 2 min read

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Michael Saylor, şirketin Ekim ayında 5,3 milyon dolara 155 adet Bitcoin daha adlığını söyledi. Ekim ayında, en popüler kripto para birimlerinin fiyatlarında bir artış yaşandı.

Saylor ayrıca X’e gönderdiği bir gönderide şirketin üçüncü çeyrek kazançlarını açıkladığını ve MicroStrategy’nin şu anda 158.400 adet Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi. Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce şirket, bir başvuruda 1 Ağustos ile 24 Eylül arasında 147,3 milyon dolara (bitcoin başına ortalama 27Bin dolar) 5.445 adet Bitcoin satın aldığını belirtmişti.

Bu, MicroStrategy‘nin kısa süre önce satın aldığı Bitcoin’de hızlı bir şekilde kazanç elde etmesini sağladı. Bitcoin fiyatı ekim ayında yükseldi ve bir noktada neredeyse 35.000 dolara ulaştı. Spot bitcoin ETF’lerinin, yatırımcıların yeni finansal araca para akıtabilmesi için gereken onayı yakında alabileceği heyecanının ortasında, Bitcoin şu anda yükseldiği bu noktanın hemen altında seyrediyor.

MicroStrategy’nin baş mali sorumlusu Andrew Kang, şirketin kazanç beyanında, “Bitcoin’i edinme ve elde tutma taahhüdümüz, özellikle kurumsal benimsemenin potansiyel olarak arttığı umut verici bir arka planla birlikte güçlü kalıyor.” dedi.


Şirketin kazanç raporunda, ikinci çeyreğin sonundan bu yana, bitcoin başına 27.531 dolardan 167 milyon dolara 6.067 bitcoin eklendiği belirtildi.

MicroStategy gelirini artırdı ancak zarar açıkladı

Ancak üçüncü çeyrek gelirleri %3,3 artışla 130 milyon dolara yükselirken, MicroStrategy dönem boyunca 143,4 milyon dolar net zarar bildirdi. Bu rakam, şirketin üçüncü çeyrekte 27 milyon dolar net zarar ettiğini açıkladığı geçen yılın sonuçlarına göre çok daha kötüydü.

TradingView’e göre şirketin hisse fiyatı açıklamanın ardından nispeten değişmedi.