Maison Margiela, Blockchain Bingo Oynamaya davet ediyor

Estimated read time 2 min read

Paris moda evi Maison Margiela, fiziksel koleksiyonları ile ünlü numaralandırma sistemini temel alan oyunlaştırılmış bir Web3 deneyimini başlattı. Resmi bir isme sahip gibi görünmese de “blockchain bingo” özellikle uygun bir tanım gibi görünüyor.

0’dan 23’e kadar numaralandırılmış 24 jetona bağlı rakam kapmak için kullanıcılar aşama aşama ilerlemeye devam edecek. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, çok oyunculu oyunun katılımcıları, deneyimin bir sonraki aşamasına geçmek için hepsini oluşturmak için yarışacak. Markaya göre aktivasyon “Maison Margiela‘nın gelecekteki Web3 topluluğunun temelini oluşturacak.”

Polygon ağında basılan tüm ERC-1155 tokenleri, devredilemez olduğu gibi her cüzdan, her sayıdan yalnızca birini basabilir. Basım ücretsizdir (gas ücreti uygulanmaz) ve her kullanıcıya, her işlem için aynı miktarda gas tahsis edilir.

Yukarıdaki hususların tümü, oyunculara eşit başarı şansı vermek, azim ve stratejik düşünmeyi ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Ancak, kendini adamış ilk oyuncular rekabette avantaja sahip olacak.

Margiela’nın oyunlaştırılmış konsepti başlı başına stratejiktir. NFT pazarında son zamanlarda bir yavaşlama yaşanırken, oyun katlanarak büyümeye devam ediyor.

Deneyimsiz olanlar için, her Maison Margiela fiziksel parçasının giysi etiketinde, biri daire içine alınmış 0’dan 23’e kadar rakamlar yer alıyor. Her sayı 23 farklı koleksiyondan birini temsil ediyor ve daire içindeki rakam söz konusu ürünün ait olduğu koleksiyona karşılık geliyor.

Kurucusunun mirası, Web3‘ün merkezi olmayan ideolojisiyle pek çok paralellik taşıyor. Kuruluşunun ilk yıllarında, adını taşıyan kurucu Martin Margiela nadiren kamuoyunun önünde görülüyordu ve tüm tasarım ekibi tarafından ortaklaşa yapılan açıklamalar bulunuyordu.

Margiela, 2002 yılında LVMH, Prada Group, Mercedes-Benz ve Cartier (Richemont Grubunun bir parçası) ile birlikte Aura Konsorsiyumunun kurucu üyesi olan OTB Group tarafından satın alındı.