Grayscale ve FTSE Russell’dan yeni kripto ürün

Estimated read time 2 min read

Bir kripto varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investments, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın yan kuruluşu olan Londra merkezli endeks sağlayıcısı FTSE Russell ile birlikte kripto endeksleri işine giriyor.

Firmaların Salı sabahı yaptığı açıklamaya göre, kripto meraklısı yatırımcılara Kripto Sektörü Endeks Serisi adı verilen bir ürün sunmak için güçlerini birleştirecekler. Kullanım durumlarına göre çeşitli dijital varlık gruplarının fiyatlarını takip eden çeşitli endeksler içerecek.

Bahsi geçen dijital varlık grupları şunları içerecektir: değer saklama aracı olarak hizmet veren kripto para birimleri (bitcoin, litecoin gibi), akıllı sözleşme projeleri (ether, solana, polygon gibi), finansal hizmetleri temsil eden tokenlar (uniswap, bileşik, eğri), paraları temsil eden paralar Duyuruya göre sanat, oyun ve medya varlıkları (NFT projeleri) ve gerçek hayattaki uygulamalara (chainlink, filecoin ve diğerleri) yönelik projeler.

Grayscale‘in ETF direktörü Inkoo Kang, her bir grubun içindeki varlıkları birbirine göre tartmak için endekslerin her kripto para birimi piyasa değerinin karekökünü kullanacağını söyledi: Bu şekilde, Bitcoin gibi en büyük harfe sahip olanların borsa üzerinde çok büyük bir etkisi olmayacak. tüm grup ve yatırımcılar daha çeşitli bir ayrım elde edebilecekler.