Formula 1 yarış takımından Red Bull NFT koleksiyonu

Estimated read time 2 min read

Formula 1 yarış takımı Oracle Red Bull NFT ile 2023’teki güçlü gösterisini bir dijital koleksiyon ile kutluyor.

Red Bull yarış takımı, 2023 Formula 1 sıralamasında iki sürücünün zirvede olduğu bu müthiş yılı anmak için dijital koleksiyonlardan oluşan bir Red Bull NFT koleksiyonu çıkarıyor.

Sürücüler Max Verstappen ve Sergio Pérez bu yıl sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer aldılar ve bu da Red Bull’u diğer tüm takımlar arasında açık ara lider yaptı. Ekip, hayranların başarılı yılı hatırlamalarına yardımcı olmak için NFT’ler yayınlıyor.

Red Bull, yaptığı açıklamada, “Lansman, tek bir sezonda en çok şampiyonluk puanı rekorları kıran Oracle Red Bull Racing için tarihteki en başarılı yılı takip ediyor.” dedi. “Koleksiyonlar, motor sporlarıyla ilgili her konuda tasarım ve sanat yaratma konusunda tutkulu bireylere sahip, ödüllü bir tasarım stüdyosu olan Automobilist tarafından tasarlanan benzersiz sanat eserlerini içerecek. NFT’ler Bybit üzerinden satışa sunulacak.”

Spor severler onlarca yıldır ya değer verdikleri ya da belki daha sonra satacakları hatıra eşyaları ve koleksiyon parçaları topladılar. Son yıllarda, eğlenceyi dijital çağa taşıma çabası, Dapper Labs’tan NBA Top Shot ve Candy Digital’in Major League Basebal l NFT’leri de dahil olmak üzere web3’teki birçok büyük spor liginin ve oyuncunun ilgisini çekti .

Gerçek değeri görmek
Red Bull’un NFT’leri Mysten Labs tarafından geliştirilen blockchain Sui’de üretiliyor. Formula 1 yarış takımı ve Mysten Labs bu yılın başlarında bir ortaklık kurdu.

Oracle Red Bull Racing’in kıdemli pazarlama müdürü Dan Mitchell, yaptığı açıklamada, “Dünyanın dört bir yanındaki hayranlarla yeni ve yenilikçi yollarla etkileşim kurmaya ve bağlantı kurmaya devam etmemiz önemli” dedi. “NFT’ler gibi Web3 teknolojilerini dijital koleksiyonlar biçiminde kullanmanın gerçek değerini görüyoruz.”