Ethereum ölçeklendirme girişimi Stackr Labs, 5,5 milyon dolar yatırım aldı

Estimated read time 3 min read

Stackr Labs, tohum finansman turunda 5,5 milyon dolar topladı.

Ethereum ölçeklendirme girişimi Stackr, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Archetype’ın a16z Crypto Startup School, Lemniscap, Scalar Capital ve diğerlerinin katılımıyla yatırım turuna liderlik ettiğini söyledi. Avail’den Anurag Arjun, EigenLayer’dan Sreeram Kanan, Celestia Labs’tan Mustafa Al-Bassam ve Darma Capital’den Andrew Keys’in de aralarında bulunduğu melek yatırımcılar da tohum turuna katıldı.

Stackr, bunun a16z CSS’nin 2023 serisindeki tek Hintli girişim olduğunu söyledi. A16z CSS, web sitesine göre, risk sermayesi devinin kripto hızlandırıcı programıdır ve web sitesine göre, katılımcı girişimlere %7 özsermaye karşılığında genellikle 500.000 $ yatırım yapmaktadır.

Stackr’ın tohum turu için ne zaman artış yapmaya başladığı ve firmanın bunu ne zaman kapattığı belli değil; a16z Crypto, Stackr hakkında ilk kez mayıs ayında tweet attı. Stackr kurucusu ve CEO’su Kautuk Kundan, bağış toplama zaman çizelgesi hakkında yorum yapmayı reddetti. Ayrıca tohum turunun yapısı ve değerleme hakkında yorum yapmayı da reddetti.

Stackr nedir?

Stackr, geliştiricilerin web2 programlama dillerini kullanarak ölçeklenebilir web3 uygulamaları başlatmasına yardımcı olmayı amaçlayan “micro-rollups” veya uygulamaya özel toplamalara odaklanan Ethereum ölçeklendirme altyapısını geliştiriyor. Stackr, modüler çerçevesinin, geliştiricilerin temel rollup altyapısını yönetirken yalnızca uygulamalarının özel mantığına odaklanmasına olanak tanıyacağını söyledi.

25 yaşındaki Kundan, daha önce Ethereum Vakfı’nda geliştirici ve araştırma ve geliştirme mühendisi olarak çalışıyordu. Stackr, 2022’de Ethereum Vakfı’ndan 2. Katman Topluluk Hibesini aldı.

Micro-rollups, zk-rollups gibi geleneksel veya genel amaçlı rollups’larla karşılaştıran Stackr, geleneksel rollups’ların monolitik sistemlere benzediğini, micro-rollups ise mikro hizmetlere veya uygulamaları ölçeklendirmeye yardımcı olan küçük, otonom hizmetler koleksiyonuna benzediğini söyledi . .

Kundan, Stackr’ın şu anda Ethereum’u ölçeklendirmeye odaklandığını ancak gelecekte diğer zincirleri entegre etmeye açık olduğunu söyledi.

Stackr, elindeki yeni sermayeyle ekibini genişletmeyi ve bir test ağı başlatmayı planlıyor. Web2 geliştiricilerini web3 alanına getirmek isteyen girişim, şu anda ondan az kişiyi istihdam ediyor ve Kundan, mühendislik, araştırma ve iş geliştirme fonksiyonlarında daha fazla personel almayı planlıyor. Stackr ayrıca geliştiricilerin kendi platformunda geliştirme yapmalarını sağlamak için bir hibe programı kurmayı planlıyor.