Elon Musk: Kripto paraları düşünmeye zaman ayırmıyorum

Estimated read time 2 min read

Elon Musk, artık kripto para birimleri hakkında pek fazla düşünmediğini söyledi.

Elon Musk, 21 Aralık’ta Ark Invest CEO’su Cathie Wood ile X Space’te yaptığı bir sohbette Wood’un Bitcoin‘in finansal piyasalar üzerindeki potansiyel etkisi hakkındaki sorusuna yanıt olarak, “Kripto para birimleri hakkında düşünmek için çok fazla zaman harcamıyorum, neredeyse hiç” dedi.

Musk, “Para ve paranın doğası hakkında uzun süre düşündüm” diye devam etti. “Para nedir? Bu gerçekten kaynak tahsisine yönelik bir veritabanı.”

Musk, kurallara dayalı olması ve hükümet tarafından çok fazla suistimal edilmemesi koşuluyla, fiat para biriminin “kaynak tahsisi için bir veritabanı olarak aslında iyi” olduğunu ekledi.

Musk, para sistemini bilgi teorisinin para sorunlarına uygulanması olarak düşüneceğini söyledi. “Bunu bir bilgi sistemi gibi düşünün” dedi. “Gürültüyü en aza indirmek, gecikmeyi en aza indirmek, paket kaybını en aza indirmek istiyorsunuz. Ve böylece enflasyon sisteme gürültü katacaktır.”

Elon Musk’ın Tesla’sındaki Bitcoin Varlığı

Musk’un yorumu, firması Tesla‘nın bilançosunda dijital varlıkları tutmaya devam ettiği bir dönemde geldi. Tesla’nın üçüncü çeyrek sonuçları, şirketin Eylül ayı sonunda 184 milyon dolar değerinde dijital varlığa sahip olduğunu gösterdi.