CVP Coin nedir CVP Coin yorumu ve sistemi

Estimated read time 3 min read

PowerPool – CVP Coin – Protokolü, zincir içi ve zincir dışı koşullara dayalı olarak otomatik işlem yürütmeye yönelik merkezi olmayan koruyucu ağı olan PowerAgent’ı içerir.

PowerPool – CVP Coin, garantili işlem yürütme ve zincir dışı hesaplama için merkezi olmayan ve özerk bir ağ olan PowerAgent Keeper ağının geliştirilmesine odaklanan DAO tarafından yönetilen bir protokoldür. Akıllı sözleşmeler kendi kendilerine yürütülemez; dolayısıyla web3 protokolleri, dApp’ler, DAO’lar ve bireyler için otomatikleştirilmiş zincir içi stratejiler/bakım oluşturmak ve işletmek için otomasyon ağları gereklidir. Otomasyon ağları, kripto altyapısının ‘üçüncü ayağını’ oluşturmak için L1/L2 ağlarını ve oracle ağlarını tamamlar.

PowerAgent ağı merkezi olmayan ve izin gerektirmeyen bir ağ olduğundan herkes bir PowerAgent Keeper düğümünü çalıştırabilir. Tutucu düğümler, yerel blockchain varlığında (Ethereum için ETH, BNBChain için BNB, vb.) otomasyon ücretleri ve gas tazminatı kazanmak için ağ kullanıcıları/Görev Sahipleri tarafından gönderilen işlem imzalama görevlerini otomatik olarak yürütür. Otomasyon ağına katılın ve daha yüksek değerli işlemlere imza atmaya hak kazanın.

Defi’de otomasyona giderek daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Geçmişte PowerPool, Yearn.Finance, Balancer, SushiSwap, Boardroom ve diğer önemli Defi protokolleriyle ortaklık yaparak PowerAgent v1 ağı üzerinde otomatik Defi ürünleri oluşturmuş ve işletmişti. Tarihimizi buradan okuyun.

PowerPool Kurucuları PowerPool, iki isimsiz kurucu ortak, Leeroy Oshiya ve Not.Satoshi tarafından başlatıldı. Oshiya kendisini bir güç komisyoncusu ve sektördeki en iyi bağlantılara sahip kişilerden biri olarak tanımlıyor. Projenin CTO’su Not.Satoshi, anonim bir geliştirici ve kriptoyu erken benimseyenlerden biri. DAO kurucuları halka açık ve diğer takma adlı üyeler tarafından tamamlanmaktadır.

PowerProtokol (CVP Coin) Protokolü PowerAgent Ağı

Defi/Web3 uygulamaları ve bireyler için garantili, otomatik, gazsız işlem yürütme ve zincir dışı hesaplamalar için merkezi ağ.

PowerAgent’ın temel amacı, ağa gönderilen Görevin belirli mantığına dayalı olarak akıllı sözleşmeleri yürütmek (çağırmaktır).

Yürütme mantığı zincir içi koşulları ve gelecekte zincir dışı verileri ve hesaplama sonuçlarını içerebilir.

CVP Coin Yorumu

Toplamda 100 milyon adet olarak çıkarılan CVP Coin miktarının 30 milyon adetin üzerinde kısmı dolaşımda görünüyor ve ticarete açık durumda. Merkezi borsaların bir çoğunda alım-satım işlemleri yapılabilir durumda. %67,5’i DAO’ya aittir ve likidite madenciliği teşviklerine, hibelere, topluluk ödüllerine ve diğer amaçlara yöneliktir. Tüm bu tokenlar, CVP token sahipleri tarafından onaylanan yönetim teklifleri aracılığıyla dağıtılır. Tokenların %17,5’i, DAO tarafından kararlaştırıldığı üzere çekirdek ekibe ve büyük katkıda bulunanlara tahsis edilir.