Crypto.com Dubai’de kripto hizmetleri için lisans aldı

Estimated read time 2 min read

Crypto.com, belirli kripto faaliyetlerini yürütmek için Dubai’de bir “Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı” lisansı aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, Dubai’deki kuruluşu CRO DAX Middle East FZE’nin Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan lisans aldığını ve Crypto.com’un döviz, komisyoncu-satıcı, yatırım, borç verme ve borçlanma hizmetleri sunmasına izin verileceğini söyledi.

Şirket, “Crypto.com’un VASP Lisansı, Şirketin VARA tarafından tanımlanan seçilmiş koşulları ve yerelleştirme gerekliliklerini tam olarak karşılamasına tabidir ve bundan sonra düzenleyiciden gelen operasyonel onay bildirimine bağlı olarak faaliyetlere başlayabilecektir” dedi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek yaptığı açıklamada, “Sektör lideri ürünlerimizden daha fazlasını Dubai’nin izin verilen yetki alanlarındaki müşterilere sergilemekten heyecan duyuyoruz ve bu gelişen ekosisteme katkıda bulunan düzenleyicilerle çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Küresel genişleme
Haziran ayında Crypto.com, prensip onayını aldıktan bir yıl sonra Singapur’da Dijital Ödeme Tokenı (DPT) hizmetleri için Büyük Ödeme Kurumu lisansını aldı. Borsa ayrıca Temmuz ayında kripto hizmetleri sağlamak için Hollanda merkez bankasına kayıt yaptırdı.

Nomura’nın kripto kolu Laser Digital de Ağustos ayında VARA’nın lisanslama sürecinin son aşamasını tamamladığını ve Dubai’de tam lisans aldığını açıklamıştı. Bu, firmanın Dubai’deki kuruluşundan kripto ve varlık yönetimi hizmetleri sağlamasına olanak tanıyor.