Coinbase, sosyal medya linkleri ile para transferi sağlayacak

Estimated read time 2 min read

Coinbase, müşterilerin dünyanın en popüler iletişim modları aracılığıyla birbirlerine ücretsiz olarak para göndermelerine olanak tanıyan yeni bir hizmeti tanıtıyor.

Coinbase, müşterilerinin cüzdanını Facebook, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının yanı sıra WhatsApp, iMessage ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla bağlantı göndererek para aktarmak için kullanabileceğini duyurdu.

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, müşterilerin dünyanın en popüler iletişim modları aracılığıyla birbirlerine ücretsiz olarak para göndermelerine olanak tanıyan yeni bir hizmeti tanıtıyor.

“İster WhatsApp, iMessage ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları, ister Facebook, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformları, hatta e-posta yoluyla olsun, bağlantı paylaşabileceğiniz her yere para göndermeyi kolaylaştırdık.” şirket bir blog yazısında şunları söyledi .

Coinbase ayrıca insanların başka ülkelerde olsalar bile başkalarına para gönderebileceklerini ve transferlerin anında ve ücretsiz olarak çözüleceğini söyledi.

Hem gönderenin hem de fonun alıcısının Coinbase Cüzdanına sahip olması gerekecek. Şirket, bir kişiye bir bağlantı gönderilirse ve halihazırda Coinbase’in dijital cüzdanına sahip değilse, bu kişinin onu Apple veya Android uygulama mağazalarından indirmeye yönlendirileceğini söyledi. Para gönderilir ve iki hafta içinde alınmazsa para otomatik olarak gönderene iade edilecektir.

Coinbase benimsenmeyi teşvik ediyor

Coinbase’in dijital cüzdanına daha fazla fayda sağlama ve potansiyel olarak yeni kullanıcılar ekleme çabaları, kripto para birimi fiyatlarının yükseldiği bir dönemde gerçekleşti. Bitcoin +%4,57
Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık olan 30 günlük %25’ten fazla artışla yakın zamanda 44.000 doları aştı .

Şirketin hisse fiyatı da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan mücadelelerinin yoğunluğunun azalması nedeniyle bu yıl iyi bir performans sergiledi; BlackRock gibi önde gelen geleneksel finans oyuncuları ise spot bitcoin ETF başvurularının yakında onaylanmasını umuyor.

TradingView’e göre Coinbase hisseleri yıllık yaklaşık %290 artış gösterdi. Salı günü %0,3 artışla 15:36 ET’de 141,46 dolardan işlem gördü.