Binance, İstanbul etkinliğinde web3 kripto cüzdanını duyurdu

Estimated read time 2 min read

Dünyanın en büyük kripto para borsası, Binance uygulaması içinde çalışan, kendi kendine saklanan bir cüzdanı kullanıma sunuyor. Duyuru Türkiye’deki konferans sırasında yapıldı.

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kendi yerel uygulamasında çalışan ve bir web3 kripto cüzdanı başlattı.

Şirketin yaptığı açıklamada, duyuruyu İstanbul Türkiye’deki Binance Blockchain Week konferansı sırasında yaptığı belirtildi. Binance yaptığı açıklamada, “Milyonlarca Binance kullanıcısı artık başlangıç ​​sözcüklerini kaybetme veya karmaşık katılım süreçleriyle uğraşma riski olmadan web3’ü keşfedebilir ve deneyimleyebilir” dedi.

Şirket, Binance’in amacının, müşterilerinin cüzdanı 30’dan fazla ağda “binlerce token takas etmek”, merkezi olmayan uygulamaları keşfetmek, borsa ile cüzdan arasında fon aktarmak ve dijital varlıklardan getiri elde etmek için kullanması olduğunu söyledi.

Binance kurucusu Changpeng Zhao, açıklamasında “Web3’ün benimsenmesini teşvik etmek için merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasındaki boşlukları tespit edip doldurmamız gerekiyor” dedi. “Binance’in web3 Cüzdanı, kullanıcıların varlıklarını tamamen kendilerine emanet edebilmeleri için giriş engellerini azaltıyor.”


Binance yaptığı açıklamada, cüzdanın çok taraflı hesaplama teknolojisinin kullanımı yoluyla “sağlam” bir güvenlik sunduğunu söyledi. Şirket, “Kullanıcının özel anahtarları, anahtar paylaşımları olarak bilinen üç küçük parçaya bölünür. Anahtar paylaşımlarının üç farklı konuma bölünmesi, anahtarların ele geçirilmesi riskini azaltır ve sistemin güvenlik açığını azaltır” dedi. “Cüzdanda tutulan fonlar yalnızca kullanıcıya aittir ve yalnızca kullanıcı kontrolündedir.”

MPC’den yararlanma

Kripto para fiyatları son zamanlarda Bitcoin öncülüğünde yükselse de Binance’in pazar payı kademeli bir düşüş yaşadı ve Aralık 2022’deki %74’ten geçen ay %50’ye düştü.