Binance, inscriptions için pazar yeri başlattı

Estimated read time 2 min read

Binance, inscriptions pazarından yararlanmak için bu haftanın başında benzer özellikleri sunan en büyük rakibi OKX borsası ile yarışmaya niyetli.

Binance bugün, kullanıcıların inscriptions satın almasına, satmasına ve basmasına olanak tanıyan “Binance Inscriptions Marketplace”in lansmanını duyurdu.

Binance, yeni platformun uygulamasındaki kendi kendini saklayan bir kripto cüzdanında barındırıldığını ve kullanıcıların BRC-20 tokenleri, EVM tokenları ve diğer inscription’ları takas etmelerine veya yazmalarına olanak sağladığını söyledi.

Binance sözcüsü şunları söyledi: “Platformumuz yalnızca inscriptions ticaretini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda BRC-20 ve EVM tokenlerinin basılmasını da kolaylaştırıyor, böylece işlem maliyetlerini düşürüyor.”

“Son zamanlarda BRC-20 tokeni ORDI’nin 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması ve çeşitli blockchainlerde 200 milyondan fazla işlem gibi önemli dönüm noktalarıyla, bu alana varışımızın gecikmeli değil tam zamanında olduğuna inanıyoruz ve Binance kullanıcılarının keşfetmesi için olgun bir an olduğuna inanıyoruz” diye eklediler.

Binance, yeni ürününün sıra sayıları ve yazıtlar pazarı olan UniSat’ın API’sini benimsediğini belirtti. Açıklamaya göre böyle bir yaklaşım, kullanıcılarının UniSat’ın likiditesine ve 60.000’den fazla BRC-20 tokeninin tekliflerine erişmesine olanak tanıyor.

Binance’in yeni başlatılan inscription pazarı, OKX inscriptions bu hafta başında Doginals, Atomicals, Stamps ve Runes inscriptions standartlarını etkinleştirme hamlesini takip ediyor.