Beam Coin Nedir, Beam Coin yorumu ve geleceği

Estimated read time 2 min read

Beam coin, oyun sektörünün geleceğini şekillendirmek için oyuncuların ve geliştiricilerin bir araya geldiği bir ekosistemdir.

BEAM coin, Merit Circle DAO tarafından desteklenen bir oyun ağı olan Beam ağı için yerel kripto varlığı olarak hizmet ediyor. Beam, oyun sektörünün geleceğini şekillendirmek için oyuncuların ve geliştiricilerin bir araya geldiği bir ekosistemdir. Temel bileşenlerinden biri, oyun geliştiricilerinin oyun içi blockchain öğelerini beslemek ve yapılandırmak için kullanılabilecek çeşitli araçlar arasında seçim yapmasına olanak tanıyan esnek bir yazılım geliştirme kiti olan Beam SDK’dır.

Beam ile etkileşim kurmak için $BEAM gereklidir. Bu, Beam ağında işlemler için ödeme yapmak için kullanılan yerel kripto varlığıdır. Bu, yalnızca varlıkların transferini değil aynı zamanda Beam ağındaki akıllı sözleşmelerle olan tüm etkileşimleri de kapsayarak kesintisiz, sürükleyici bir oyun deneyimini kolaylaştırır.

$BEAM, Beam ağını besleyen bir gas tokenı olarak işlev görmenin yanı sıra, Merit Circle DAO yönetiminin de kalbidir. Bu merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO), oyun endüstrisinde devrim yaratmak için 2021’in başlarında hayata geçirildi. $BEAM tokenı, sahiplerinin bu DAO’nun yönetimine katılmasına olanak tanır.