2024 yılı Spot Bitcoin ETF ile kripto yılı olur mu?

Estimated read time 2 min read

Spot Bitcoin ETF başvurularının durumu, 2024 yılı ilk günlerinde kripto para birimlerini daha da hareketlendi.

2023 yılında yapılan spot Bitcoin ETF başvuruların onaylanıp onaylanmayacağı konusunda beklentinin yüksek olması ile kripto sektöründeki bir çok projenin de hareketlendiği görülüyor.

Spot Bitcoin ETF başvuruları bile yeteri düzeyde piyasaya olumlu bir etki yarattığı gerçek. Nitekim 2023 yılı sonunda doğru hareketlenen spot Bitcoin ETF başvuruları ile kripto sektörü de 2023 yılı sonu itibariyle hareketlenmeye başladı ve bir çok kripto para biriminde ciddi kazançlar elde edildi.

2024 ile birlikte ocak ayının ilk haftası içerisinde spot Bitcoin ETF başvurularının bir sonuca bağlanması beklenmekte. Bu sebeple piyasa olumlu havasını sürdürmeye devam ediyor. Sonuç olarak bir çok Bitcoin ve kripto para birimine olan ilginin spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanması ile birlikte artacağı herkes tarafından kabul edilen bir gelişme olacaktır.

Kurumsallar Tarafından Karşılığı

Kripto paraların hala belli bir topluluk tarafından kabul görüldüğü ve bu topluluk içerisinde alım-satım yapılmaktadır. Böyle bir ortamda başvuruların onaylanması halinde topluluğun genişleyeceği ve yeni oyuncuların hatta yeni kurumsalların da dahil olacağı ön görülüyor.

Sonuç olarak eldeki tüm işaretler, SEC tarafından ABD’de spot bir bitcoin borsa yatırım fonunun piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.