Ava Labs CEO’su: İş gücünün %12’sini işten çıkardık

Estimated read time 2 min read

Ava Labs kurucusu Emin Gün Sirer, personel kesintisinin firmanın “büyümeyi ikiye katlamak için kaynakları yeniden tahsis etmesine” olanak tanıyacağını söyledi.

Avalanche blok zincirinin ana geliştiricisi Ava Labs’ın şefi bugün yaptığı açıklamada, iş gücünün %12’sini işten çıkardığını söyledi.

Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, X’teki bir gönderisinde personel kesintilerinin firmanın “firmamızın ve Avalanche ekosisteminin büyümesini iki katına çıkarmak için kaynakları yeniden tahsis etmesine” olanak tanıdığını söyledi.

Sirer, “Güçteki bu azalma Ava Labs‘ın %12’sini etkiledi. Ayı piyasalarında gezinmek zor” diye yazdı. “Ava Labs, elimizde önemli pist ve kaynaklara sahip olduğu için şanslı ve bu kaynakları önümüzdeki yıllarda Avalanche ekosistemini geliştirmeye odaklayacağız.”

Sirer, hangi şirket bölümlerinin personel sayısını azaltması gerektiğini belirtmedi ancak Ava Labs’ın Büyüme ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Garrison Yang, bugün bir LinkedIn gönderisinde şirketin pazarlama ekibindeki çalışanları işten çıkardığını söyledi.

Yang, gönderisinde “Bugün, birinci sınıf pazarlama ekibimizdeki birçok kişi için Ava Labs’taki son gündü” dedi. “Bunlar, Avalanche‘ın oyun markasını bir yıldan kısa bir sürede sıfırdan zirveye çıkaran insanlar. Bu insanlar, Avalanche’ın sektördeki birçok patlamadan, ayı piyasasından ve sayısız diğer zorluklardan kurtulmasına yardımcı oldu.”

İşten çıkarma, şirketin geçen ay Hindistan’daki işini büyütmek için iki Polygon ve OKX çalışanını (firmanın ilk tam zamanlı, Hindistan merkezli çalışanları) işe aldığını açıklamasının ardından geldi.