Yuga Labs, ApeFest katılımcıların göz sorunları nedenini doğruladı

Estimated read time 2 min read

Bored Ape Yat Kulübü’nün yaratıcısı Yuga Labs, geçen hafta sonu imza etkinliğine katılanların bildirdiği göz sorunlarının nedenini bugün doğruladı ve “etkilenen herkesin iyileşmesini desteklemeye kararlı olduğunu” söyledi.

Yuga Labs, BAYC’nin X hesabındaki bir gönderide, Pazar günü bazı ApeFest katılımcılarından ve çalışanlarından Cumartesi gecesi etkinliğine katıldıktan sonra göz ağrısı, görme sorunları veya cilt tahrişi yaşadıklarına dair raporlar almaya başladığını söyledi.

BAYC’tan X hesabında yapılan açıklama

NFT koleksiyonunun yaratıcısı, kapsamlı bir araştırma yürüttüğünü ve etkinlik organizatörü Jack Morton Worldwide ile birlikte, etkinliğin bir köşesine yerleştirilen UV-A yayan ışıkların, katılımcıların gözleriyle ilgili bildirilen sorunların nedeninin büyük olasılıkla olduğunu belirlediğini söyledi.

Yuga Labs, “Topluluk Yuga’nın kalbidir ve ApeFest’in amacı topluluğu IRL’de bir araya getirmektir” dedi. “Bu olayın ApeFest katılımcılarının deneyimine gölge düşürdüğü için üzgünüz.”

Olay, Yuga Labs’ın NFT pazarındaki önemli bir gerilemeyle mücadele etmesiyle gerçekleşti. Geçen ay Yuga Labs, şirketin yeniden yapılandırıldığını ve işten çıkarıldığını duyurdu ve üç aylık telif hakkı gelirinin , ilk çeyrekteki 8,7 milyon dolara kıyasla bu yılın üçüncü çeyreğinde 2,5 milyon dolara düştüğünü gördü.

NFT Taban Fiyat verilerine göre, BAYC koleksiyonunun taban fiyatı bu yılın başından bu yana %55,6 düşüşle 30,86 ETH’ye (59.200 $) geriledi . Veriler , bir başka Yuga koleksiyonu olan Mutant Ape Yacht Club’ın taban fiyatının aynı dönemde %62,8 düşüşle 5,77 ETH’ye düştüğünü gösterdi.