‘Magic: The Gathering’ kripto oyunu Epic Game Store’da

Estimated read time 2 min read

“Magic: The Gathering”in yaratıcısı Richard Garfield, blockchain oyunu ile Epic Game Store’da satışa sunuluyor.

Garfield’ın yarattığı “Dungeons & Dragons” tarzı fantastik kart oyunu büyük bir ilgi ile karşılandı ve Epic Game store’da yerini aldı. Yıllarca oyunun fiziksel kartlarını aktif olarak satın alan, satan ve takas eden oyunculardan oluşan bir ekosistemi güçlendirdi. Garfield artık dijital kart oyunu “Brawlers” oyuncularının hayal gücünü de etkileyeceğini umuyor.

Oyun, Garfield tarafından ortaklaşa tasarlandı ve WAX ​​blok zincirinde başlıklar oluşturmaya odaklanan yeni web3 oyun firması Tyranno Studios tarafından geliştirildi.

Garfield yaptığı açıklamada, “Tıpkı geleneksel fiziksel kart oyunlarında olduğu gibi, Brawlers da insanların kart setleri satın almasına ve bunları başkalarıyla oynamak için kullanmasına olanak tanıyor, aynı zamanda varlıkları üzerinde tam sahiplik ve kontrol sahibi olarak bunları kolayca takas etmelerine veya takas etmelerine olanak tanıyor.” dedi. “Bu, geliştiricilere, her oyuncunun tam teşekküllü bir katılımcı olduğu ve sömürücü mikro dönüşümlerin tüm tuzaklarından kaçındığı, yaşayan ve nefes alan ekonomilerle başarılı web3 oyunları oluşturmaları için birçok yeni fırsat sunuyor.”

'Magic: The Gathering' kripto oyunu Epic Game Store'da

Web2 oyun evreninin tonlarca tecrübeli oyuncusu, oyuncuların oyun içi varlıklara sahip olma ve bunları takas etme olanağına sahip olma vaadini taşıyan yeni oyunlar yaratmak için web3’e göç etmiş olsa da, şu ana kadar hiçbir oyun henüz ana akım haline gelmedi . Ancak Epic Game Store‘da sunulması “Brawlers”ın atılım yapmasına ve kritik kitleye ulaşmasına yardımcı olabilir. Geçen yıl itibarıyla 230 milyondan fazla Epic Game kullanıcısı vardı.

Epic Game Store’da Mythical Games’in “Blankos Block Party” ve dövüş oyunu “MetalCore” dahil olmak üzere başka birçok web3 oyunu da yer alıyor.

“Brawlers”, “sınırlı sayıda NFT koleksiyonu” içerir ve “Polygon, Ethereum ve Binance’in BNB Zincirine NFT köprüleri aracılığıyla platformlar arası işlevsellik” sunar.