Jack Dorsey’dan Bitcoin madencilik havuzu OCEAN’a 6 milyon USD yatırım

Estimated read time 3 min read

Block CEO’su Jack Dorsey, merkezi olmayan bir Bitcoin madencilik havuzu projesi Mummolin’in OCEAN’ı için 6,2 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanı turuna liderlik etti.

Mummolin, Inc., merkezi olmayan bir Bitcoin madencilik havuzu olan OCEAN’ın ve diğer madencilik merkezi olmayan projelerinin başlatılmasını desteklemek için Block CEO’su Jack Dorsey liderliğinde 6,2 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanı turu topladı.

Yapılan açıklamaya göre Accomplice, Barefoot Bitcoin Fund, MoonKite, NewLayer Capital ve Bitcoin Opportunity Fund da tura katıldı.

OCEAN, Bitcoin madenciliği için fazla enerjiyi kullanan, Güney Carolina’nın kırsal kesimindeki 150 yıllık yeniden tasarlanmış bir hidroelektrik barajın arka planında dün düzenlenen Bitcoin Madenciliği Geleceği Konferansı’nda zam duyurusunu yaptı.

OCEAN, madencilerin madencilik operasyonlarındaki daha karmaşık süreçlerde özerklik ve karar verme gücünü yeniden kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor ve gözetimsiz, şeffaf ve izinsiz olacak şekilde tasarlandı

OCEAN’ın Global Başkanı, “Niyet, aracıları mümkün olan en geniş ölçüde ortadan kaldırmaktır. Havuzlar, yumuşak çatalları etkinleştirmek ve blok zincirine neyin gireceğine karar vermek için izinlerine ihtiyaç duyduğumuz, yeni oluşturulan tüm paraların gözetimini almanın yanı sıra güvenilir üçüncü taraflar haline geldi.” Satış, takma adlı Bitcoin Mechanic dedi. “Şeffaflık ve madencilere doğrudan Bitcoin tarafından ödeme yapılabilecek bir mekanizma sunarak ağı çok daha sağlam hale getiriyoruz.”

Bitcoin madencilik havuzu merkezileştirmesini çözme
Mummolin, uzun süredir Bitcoin Core geliştiricisi Luke Dashjr tarafından kuruldu. Wyoming merkezli şirket, Dashjr’ın kurduğu, 2010-2017 yılları arasında faaliyet gösteren popüler bir sıfır ücretli madencilik havuzu olan Eligius Bitcoin madencilik havuzunun halefidir.

Dashjr yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in gerçekten merkezi olmayan bir para birimi olarak var olabilmesi için madencilik havuzlarının rolünün değişmesi gerekiyor.” dedi. “OCEAN, madencilerin yeniden gerçek anlamda madenci olmalarını sağlayan yeni bir havuz türüdür. En şeffaf havuz ve aynı zamanda madencilerin doğrudan Bitcoin’den yeni blok ödülleri aldığı tek gözetimsiz havuz olarak başlıyoruz.”

Dorsey, “OCEAN, Bitcoin meraklıları için hepimizin hissettiği bir sorunu çözüyor: Bitcoin’i rahatsız edebilecek madencilik havuzlarının daha fazla merkezileştirilmesi ve bunun, Bitcoin’in çok değer verdiğimiz bazı özelliklerini nasıl riske attığı.”