Deutsche Bank ve SC Ventures, UDPN’de ilk stablecoin takaslarını tamamladı

Estimated read time 2 min read

Financial Express’in haberine göre, Deutsche Bank ve SC Ventures, Universal Digital Payments Network’teki ilk stablecoin takaslarını tamamladı. UDPN, stablecoin, CBDC ve dijital döviz altyapısının geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla bu yılın başında Davos’ta başlatıldı.

Rapora göre, Standard Chartered Bank’ın SC Ventures ve Deutsche Bank, Universal Digital Payments Network’teki ilk stablecoin takaslarını tamamladı.

Financial Express’in haberine göre, zincir üstü takaslar, SC Ventures ve Deutsche Bank dijital para cüzdanları kullanılarak USDC ve EURS stablecoin’leri arasında yapıldı . İşlemler SC Ventures’ın özel anahtarıyla imzalandı.

Konsept kanıtı testinin bir parçası olarak SC Ventures’ın, merkezi olmayan kimlikler ve bağlantılı dijital para cüzdanları oluşturmak için UDPN tabanlı SDK’lar ve API’ler kullandığı belirtildi. Deutsche Bank’ın takas işlemlerini grafiksel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla başlattığı ve her iki finansal kurumun da ağa bağlanmak için UDPN iş düğümlerine güvendiği bildirildi.


UDPN, bu yılın Ocak ayında İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun yıllık toplantısında başlatıldı. Ağın amacı, düzenlemeye tabi stablecoinler ile merkez bankası dijital para birimleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamaktır.

UDPN nedir?

Ağın altyapısı dijital para birimlerini, ticari bankaları ve e-ticaret platformlarını birbirine bağlamak için tasarlandı.

UDPN, gelecekteki stablecoin, CBDC ve dijital döviz işlemleri için şu anda bir dizi banka tarafından test edilen bir sanal alan ortamına sahiptir .