Coinbase, spot bitcoin ETF onayını ‘dönüm noktası anı’ olarak nitelendirdi

Estimated read time 2 min read

Spot Bitcoin ETF onayının ardından bir çok açıklama peş peşe gelmeye devam ediyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile uzun süredir anlaşmazlığa düşen kripto para borsası Coinbase, Çarşamba günü düzenleyicinin bir dizi spot Bitcoin ETF onaylama kararını memnuniyetle karşıladı.

Sekiz spot Bitcoin ETF’sinin ortağı olan Coinbase, yeni enstrümanın onaylanmasının “kriptoekonominin genişlemesi için bir dönüm noktası” olduğunu söyledi.

Şirket bir blog yazısında, “SEC’in sekizi Coinbase ile ortak olan 11 spot Bitcoin ETF‘sini onaylaması, kriptoekonominin genişlemesi için bir dönüm noktasıdır” dedi . “Dünyanın en büyük varlık yöneticileri tarafından tanıtılan spot bitcoin ETF’leri, uzun vadeli büyümeyi ve ürün yeniliğini teşvik etmek için çeşitlendirilmiş yeni yatırımcı havuzlarının kilidini açacak.”

‘Gri tonlamaya minnettarız’
Aylarca süren spekülasyonların ardından ve yaklaşan son teslim tarihi sonrasında SEC, Çarşamba günü 11 spot Bitcoin ETF’sini onayladı. Yatırımcıların doğrudan Bitcoin’e sahip olmak zorunda kalmadan Bitcoin fiyatına bahis yapmalarına olanak tanıyan yeni onaylanmış finansal araçların ticaretinin yarın başlaması bekleniyor.

Spot Bitcoin ETF onayı ardından

BlackRock ve Grayscale gibi geleneksel finans kurumları borsada işlem gören fonlar sunan şirketler arasında yer alıyor.

“SEC’in keyfi ve kaprisli davranışlarına karşı direndiği ve bu noktalara ulaşmanın yolunu açtığı için hepimiz Grayscale’e minnettar olmalıyız”