BONK Coin Nedir ve BONK coin yorumları, geleceği

Estimated read time 2 min read

BONK coin, Solana’daki “halk için, halk tarafından” ilk köpek temalı kripto paradır

Tek sayfalık belgeye göre BONK coin, Solana’daki “halk için, halk tarafından” ilk köpek temalı kripto paradır ve kripto para biriminin toplam arzının %50’si Solana topluluğuna havadan damlatılmıştır. BONK, Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) memecoin’lerine benzer, Aralık 2022’de piyasaya sürüldü ve SOL tokeninin fiyatında artışa yol açtı. Ticaret Aralık 2022’de başladı ve kripto topluluğunun gerçek ilgisini çekti.

Ekibin ana hedefi Solana merkezli merkezi olmayan borsalara (DEX’ler) likiditeyi geri getirmek. Geliştiricilerin fikri, Solana üzerinde oluşturulan tüm dApp’lerde kullanılacak tam teşekküllü bir topluluk parası yaratmaktı ve her kullanıcı, “herkesin adil bir şansa sahip olduğu” ekosistemin bir parçası olma fırsatına sahip olacak.

BONK, Solana NFT koleksiyoncularına, geliştiricilerine ve sanatçılarına rastgele olarak dağıtıldı, diğer airdrop ayrıntıları bilinmiyor. Projenin aktif bir Twitter hesabı ile internette küçük bir dijital ayak izi var.

BONK coin, Doge ile aynı kulvarda koşmak için hatekete geçmiş bir Solana ekosistem projesidir. BONK coin alım satımı yaparken dikkatli olmanızda fayda vardır. Solana ekosisteminde oluşturulmuş bir Doge veya Shib benzeri bir kopya olduğunu unutmamak gerekir.