Bittrex’in kapatılması iflas mahkemesinde onaylandı

Estimated read time 2 min read

Kripto borsası Bittrex’in ABD’de kapatılması iflas mahkemesinde onaylandı. Bittrex’in ABD kanadı Mayıs ayında iflas koruması için başvuruda bulunmuştu.

Kripto borsası Bittrex, ABD operasyonlarını sona erdirmeye yönelik revize edilmiş iflas planı için mahkemeden onay aldı.

Bir mahkeme dosyası, Yargıç Brendan Shannon’ın Pazartesi günü Delaware’de yapılan duruşmada şirketin kalan alacaklılarına geri ödeme yapılmasına yönelik tasfiye planını onayladığını gösterdi.

Dosyada, “Duruşmadaki kayıtlarda belirtildiği gibi, Mahkeme, SEC‘in gayri resmi yorumlarını çözüme kavuşturan revize edilmiş bir Karar Teklifi’ne girilmesine karar verdi” denildi.

ABD dışı ülkerlerde operasyon

Bittrex ABD’deki faaliyetlerini durdururken Bittrex Global diğer ülkerlerde hâlâ aktif.

Ağustos ayında Bittrex Global CEO’su Oliver Linch , bölgedeki mevzuat belirsizliği göz önüne alındığında ABD ile herhangi bir bağlantıya sahip olma konusunda giderek daha ihtiyatlı davrananlara şu güvenceyi verdi: “ABD dışında denetlenen bir dijital varlık borsasıyla iş yapmak istiyorlarsa, Bittrex Global burada. “

Bittrex, 2018’in başında yaklaşık %23’lük USD desteği pazar payı ile bir zamanlar ABD’deki en büyük borsalardan biriydi. Ancak daha sonra 2021’de %1’in altına düştü ve o zamandan beri toparlanamadı.