BAKE Coin nedir, BAKE Coin yorumu ve ilerleyişi

Estimated read time 2 min read

BAKE Coin (BakeryToken) Nedir?


Eylül 2020’de kullanıma açılan BAKE Coin (BakeryToken), BakerySwap ekosisteminin bir parçası olarak hayata geçmiştir. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap’ın işlem ücretlerinden pay kazanmak ve BakerySwap’ın yönetişim sürecinin bir parçası olarak oylamalara katılmak için kullanılabilecek BAKE token’larla ödüllendiriliyorlar.

Merkeziyetsiz otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan BakerySwap, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde faaliyete geçmiş durumdadır. BAKE token, platformun yerel BEP-20 yönetişim token’ı olarak işlemleri yürütmektedir.

Teknolojiyi kullananlar, BakerySwap üzerinde likidite sağlayarak BAKE coin kazanabiliyor. BAKE sahipleri yönetim konularında oylamaya katılmak ve işlem ücretlerinden temettü almak için belirteçlerini kullanabiliyorlar. BAKE ödülleri çeşitli likidite havuzlarında sunuluyor. Bunların başında BTC, ETH, DOT, LINK, BUSD ve BAKE para birimleri ile BNB işlem çiftleri geliyor.

BAKE Coin Yorumu

Bakery Swap protokolü Binance Smart Chain üzerinde çalışmaktadır. BAKE-BNB havuzunun diğer havuzlara kıyasla on kat daha fazla gelir sağlaması bekleniyor. Haliyle dünyanın en büyük merkeziyetli borsası Binance’a ait bir ağı kullanmak onu avantajlı hale getirmektedir. Bilinirliliğini Binance sayesinde arttırması söz konusudur.

Binance Smart Chain tabanlı AMM olan BakerySwap, LINK, DOT ve benzeri altcoin’ler için likidite havuzları sunuyor. İlk likidite havuzları aracılığıyla çalışıyor. BakerySwap, BAKE ödülleri sunan ya da sunmayan olmak üzere iki tür likidite havuzuna sahip. Bunun amacı, topluluk tarafından yeni likidite havuzlarının oluşturulmasını kolaylaştırmak.

Bake Coin başta Binance olmakla birlikte bir çok merkeziyetli borsada işlem görmektedir. Bu sayede alım-satımı kolay bir şekilde yapılabilir.