Adidas web3 platformu, Bugatti’den esinlenen sınırlı sayıdaki ayakkabıları satışta

Estimated read time 2 min read

Adidas ve lüks otomobil üreticisi Bugatti, dijital ikizi olacak sınırlı sayıda futbol ayakkabısını açık artırmaya çıkarmak için bir araya geldi. Kullanıcılar bu ayın sonlarında Adidas web3 platformunu kullanarak teklif verebilecekler.

Adidas ve Bugatti, web3 platformu aracılığıyla sınırlı sayıda futbol ayakkabısını açık artırmada satmak için güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

Bugatti’nin otomobil tasarımından ilham alan 99 çift ayakkabı, dijital ikizle birlikte geliyor ve 8 – 11 Kasım tarihleri ​​arasında satışa sunulacak. Firmalar, koleksiyonerlerin tekliflerini MoonPay kullanarak verebileceklerini söyledi. Sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar, Bugatti Grand Prix’in ilk otomobillerinden esinlenerek siyah ve mavi tonlarında sunuluyor.

Adidas ve Bugatti yaptıkları açıklamada, “Yeni özel koleksiyon, Bugatti’yi tanımlayan özelliklerden yararlanıyor; yalnızca hız için tasarlanmakla kalmıyor, aynı zamanda en üstün yetenek için ‘Form Performansı Takip Eder’ tasarım felsefesiyle yaratılıyor.” dedi . “Her Bugatti’de olduğu gibi, bunlar da nadir olmaya devam edecek ve yıllar boyunca sadık koleksiyonerler tarafından aranacak.”

Duyuru, Nike-RTFKT’nin NFT sahiplerinin fiziksel ayakkabı sipariş etmelerine olanak tanıyan son etkinliğinin hemen ardından geldi. Büyük markalar, dijital varlıklarla eşleştirilmiş sınırlı sayıda fiziksel ürün sunarak yüksek düzeyde etkileşime sahip kripto tüketicilerinden yararlanıyor ve giderek daha yaygın hale geliyor.

Teklif vermek isteyen tüketicilerin bunu kripto para cinsinden yapması gerekecek. Ancak bu, teklif verenlerin herhangi bir kripto paraya sahip olması gerektiği anlamına gelmiyor. Duyuruya göre, “Kripto para birimi kullanılarak gerçekleştirilmesine rağmen, kullanıcılar MoonPay kullanılarak yapılan müzayedede geleneksel para biriminden doğrudan bir artışa sahip olacak.”