Vitalik: 2018’den bu yana Ethereum hold

Estimated read time 2 min read

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin şu anda, halka açık adreslerine göre mevcut fiyatlarla yaklaşık 390 milyon dolar değerinde yaklaşık 250.000 ETH’ye sahip.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 2018’den bu yana Ether varlıklarını kişisel kazanç için satmadığını açıkladı.

“‘Vitalik XXX ETH’yi borsaya gönderdi’ diyen bir makale görürseniz, bu aslında ben satış yapmıyorum. Neredeyse her zaman ben bir hayır kurumuna, kar amacı gütmeyen kuruluşa veya başka bir projeye bağış yapıyorum ve alıcı da satıyor,yardımı kullanabilmek için bunu yapmak zorundalar” dedi

Buterin’in borsalara yaptığı önceki kripto transferleri sıklıkla spekülasyonlarla karşılandı ve birçok kişi bu eylemleri dijital varlıklarının potansiyel satışı olarak yorumladı. Bu tür işlemler zaman zaman piyasa tepkileriyle de sonuçlanarak kripto fiyatlarını etkiledi.


Ethereum 2015 yılında piyasaya sürüldü. Buterin, 2018 yılında, toplam Ethereum arzının 75 milyon coin olduğu dönemde sahip olduğu maksimum Ethereum miktarının, toplam arzın yaklaşık %0,9’u kadar olduğunu söylemişti . Bu maksimum 675.000 ether demektir.

Vitalik Buterin’in şu anda ne kadar Ether’i var?

Vitalik Buterin‘in şu anda, halka açık adreslerine göre cari fiyatlarla yaklaşık 390 milyon dolar değerinde yaklaşık 250.000 Ethereum’a sahip olduğunu görünüyor.

Buterin’in yıllar içinde Ether varlıklarının %30’undan fazlasını bağış gibi amaçlarla borsalara gönderdiğini gösteriyor. Haziran ayında Buterin, Kovid-19 ve diğer salgınlarla mücadele etmek amacıyla kendi hayır kurumu Kanro’yu kurdu . Arkham verilerine göre Kanro’nun halka açık adresi şu anda yaklaşık 75 milyon USDC stablecoin’i barındırıyor.